روستاي موسيرز
آشنايي با روستاي موسيرز

سایت علی فرزانه پور

 شرم خندیدن

 

      یک روز یه ترکه

 
اسمش ستارخان بود، شاید هم باقرخان.. ؛
خیلی شجاع بود، خیلی نترس... ؛
یکه و تنها از پس ارتش حکومت مرکزی براومد، جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز راه
مشروطیت و آزادی شد، فداکاری کرد، برای ایران، برای من و تو، برای اینکه ما تو
این مملکت آزاد زندگی کنیم
 
 
 
یه روز یه رشتیه..
 
 
اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی؛
برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی تو این مملکت
ادعای خدایی نکنه؛
اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد
 
 
 
یه روز یه لره...
 
 
اسمش کریم خان زند بود، موسس سلسله زندیه؛
ساده زیست، نیک سیرت و عدالت پرور بود و تا ممکن می شد از شدت عمل احتراز می
کرد
 
 
 
یه روز یه قزوینی ...
 
 
به نام علامه دهخدا ؛
از لحاظ اخلاقی بسیار منحصر بفرد بود و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما بر جا
نهاد
 
 
 
 
یه روز ما همه با هم بودیم...، ترک و رشتی و لر و اصفهانی
 
تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند... ؛
حالا دیگه ما برای هم جوک می سازیم، به همدیگه می خندیم!!! و اینجوری شادیم
این از فرهنگ ایرانی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی
هستند
پس با همدیگه بخندیم نه به همدیگه
*بخوانيم تا عادتهاي قجري در خنديدن به*
*هموطن( آنكه در ديده ما جا دارد ) در ما بميرد*
*و با هم يكي باشيم*
*مثل هميشه،*
*مثل زمانهاي سختي و مثل زمانهاي جشن و افتخار*
 

 
تاریخ: 25 اسفند 1392برچسب:,
ارسال توسط

 فرارو- ویلیام هنری بیل گیتس مرد ثروتمندی است. میزان تخمینی ثروت او 65 میلیارد دلار است. برابر با تولید ناخالص ملی سالانه‌ی اکوادور یا کمی بیش از این شاخص در کرواسی. با این معیار موسس مایکروسافت به اندازه‌ی دو کنیا، سه ترینیداد و ده دوازده برابر مونته‌نگرو می‌ارزد. این اوضاع برای کسی که دانشگاه را نصفه رها کرده، بدک نیست.

به گزارش سرویس بین‌الملل فرارو به نقل از تلگراف هواداران گیتس باور کنند یا نکنند، او هم مثل هر انسان دیگری روزی ار دنیا خواهد رفت و به قول معروف آن دنیا جیب پرپول هم در آن دنیا به درد کسی نمی‌خورد. به همین خاطر او شروع به بخشیدن پولهایش کرده تا به آنانی که به اندازه‌ وی در زندگی اقبال نداشته‌اند، امید زندگی ببخشد.

گیتس می‌گوید: "من وضع خوراک و پوشاکم بسیار خوب است و از یک مقدار دیگر به بعد عملا پول کاربردی برای من ندارد. از آن مقدار بیشتر را اگر صرف سازماندهی و رساندن منابع به فقیرترین مردم جهان کنید، آنوقت پول کاربرد می‌یابد."

البته "یک مقدار" بیل گیتس با یک مقدار ما اندکی فرق دارد. بیل گیتس صاحب یک خانه‌ی مشرف به دریاچه واقع در ایالت واشنگتن است که 150 میلیون دلار می‌ارزد. همچنین استخر خانه‌ی وی مجهز به سیستم صوتی زیر آب است. اما مسئله چیز دیگری است. ثروت‌های نجومی، حتی در حدواندازه‌ی ثروت بیل گیتس، متضمن آن نیست نام کسی در تاریخ ثبت شود. گیتس کامپیوترهای شخصی را با زندگی روزانه عجین کرد و احتمالا همین کار برای ثبت نامش در تاریخ کفایت می‌کند، ولی با این وجود او هنوز هم در سن پنجاه سالگی حاضر به از پای نشستن نیست و بیش از این می‌خواهد. گیتس می‌خواهد بیماری فلج اطفال را که تاکنون زندگی‌های بیشماری را فلج کرده است را ریشه‌کن کند.

گیتس معتقد است هر کودکی حق داشتن یک زندگی سالم و سازنده را دارد، و توضیح می‌دهد که فناوری و ابتکار می‌توانند کمک‌های بسیاری در رسیدن به این هدف همچنان دور و دراز انجام دهند. گیتس فقط حرف نمی‌زند، به حرفش عمل می‌کند. او و همسرش، ملیندا، تا به حال 28 میلیارد دلار از ثروتشان را از طریق موسسه‌ی خیریه‌شان صرف امور عام‌المنفعه کرده‌اند، که از این میان هشت میلیارد دلار صرف بهبود وضع بهداشت جهانی شده است.

گیتس می‌گوید: "من و همسرم خیلی راجع به اینکه از ثروتمان چه استفاده‌ای کنیم و اینکه چقدر خوش‌شانسیم که می‌توانیم پولمان را در راهی که برای جهان مفید و موثر باشد خرج کنیم صحبت کرده‌ایم. هر دوی ما در مایکروسافت کار می‌کردیم و در آنجا دیدیم که اگر ابتکار، افراد باهوش و گشتن به دنبال چیزی که واقعا کار کند را دور هم جمع کنید، می‌توانید کارهای بسیار بزرگی به انجام برسانید."

"تاکید ما بر کمک بر فقیرترین مردم جهان است و به همین دلیل به سمت واکسن رفته‌ایم. می‌توان بر یک بیماری متمرکز شد و به کلی از شرش راحت شد، مانند آنچه که ما داریم در ارتباط با فلج اطفال انجام می‌دهیم."

چنین کاری تنها یک بار پیشتر در تاریخ بشر انجام شده، و آن به ریشه‌کنی سرخجه در دهه‌ی هفتاد میلادی بازمی‌گردد.

گیتس می‌گوید: "فلج اطفال ویژگی خاصی دارد و آن اینکه اگر یک بار آن را ریشه‌کن کنید دیگر لازم نیست هزینه صرف آن بکنید. تا دنیا دنیاست از بین می‌رود."

فلج اطفال همچنان در نیجریه، پاکستان و افغانستان شیوع دارد و از بین بردن آن کار مشکلی است. البته یک مشکل دیگر نیز در مبارزه با این بیماری در این کشورها وجود دارد و آن تبلیغات گروه‌های اسلامگرا مبنی بر شیطانی بودن واکسن‌های فلج اطفال تولیدی غرب است. برخی از بهیاران حاضر در این طرح در پاکستان جان خود را بر سر همین موضوع از دست داده‌ند.

بیل گیتس می‌گوید: "این مسائل نمی‌تواند ما را از موفقیت بازدارد. بلکه با دولت پاکستان به گفتگو نشستیم تا تعهداتشان را تجدید کنند و امنیت زنانی را که با رساندن واکسن به کودکان کار الهی انجام می‌دهند را تامین کند."

گیتس معمولا زیاد از ادبیات دینی استفاده نمی‌کند هر چند که همسر او یک کاتولیک است.

گیتس می‌گوید: "من و ملیندا حتی پیش از اینکه با هم ازدواج کنیم در این باره با هم صحبت می‌کردیم. زمانی که سالهای چهل سالگیم بودم اولویت من مایکروسافت بود. زمانی که تصمیم گرفتم موسسه‌ی خیریه را به هدف اصلیم تبدیل کنم، تحول بزرگی برایم به حساب می‌آمد."

گیتس همچنان مدیر مایکروسافت است، اما حضورش در شرکت مستمر نیست. برخی از گیتس خواسته‌اند دوباره تمام وقت در مایکروسافت حاضر شود تا تکانی به آن بدهد، اما برنامه‌ای برای برگشتن ندارد.

او می‌گوید: "کار تمام وقت من تا پایان عمر در موسسه خیریه خواهد بود. همچنان به صورت پاره‌وقت در مایکروسافت خواهم ماند. من دو شغل داشته‌ام و بسیار خوش‌شانس بودم که یکی از یکی بهتر از آب درآمدند."

"من عاشق مایکروسافت بودم. مایکروسافت مرا برای آنچه که امروز انجام می‌دهم آماده کرد. همانطور که زمانی انقلاب در حوزه‌ی کامپیوتر و اینترنت را شاهد بودم، حال شاهد کاهش مرگ‌ومیر کودکان هستم. ساعت‌های طولانی کار می‌کنم و تلاش می‌کنم تا درباره‌ی این موضوع‌ها اطلاعات به دست بیاورم، ولی با این حال به سختی‌اش می‌ارزد چون از کارم بسیار لذت می‌برم."

گیتس تاکید دارد که دولتها برای حل مشکلات جهان باید وارد صحنه شوند.

"میزان سرمایه‌ی بنیاد خیریه‌ی ما در مقایسه با بودجه‌های دولت‌ها ناچیز است و البته کفاف رویایی با برخی از مشکلات بزرگی جهانی را نمی‌دهد. اما خوشحالم که با این وجود منابع بسیاری از طریق بنیاد خیریه‌ی ما در جهت ایجاد جهانی بهتر خرج می‌شود."

در سال 1990 دوازده میلیون کودک زیر پنج سال در جهان مردند. این رقم امروز در حدود هفت میلیون نفر در سال (یعنی 19هزار نفر در روز است. بنا به گزارش سازمان ملل از این میان 18 درصد بر اثر ذات‌الریه، 14 درصد بر اثر پیچیدگی‌های پیش از زایمان، 11 درصد در اثر اسهال، 9 درصد بر اثر پیچیدگی‌های حین زایمان و هفت درصد در اثر ابتلا به مالاریا جان خود را از دست می‌دهند.) اما گیتس بر فلج اطفال متمرکز شده است. ریشه‌کنی این بیماری بسیار صدا خواه کرد و کشورهای جهان را به افزایش تلاش در جهت بهتر کردن اوضاع بهداشت تشویق خواهد کرد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس، یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار در شش سال آینده صرف رسیدن به این هدف خواهد کرد که نزدیک به یک سوم هزینه‌های جهانی در این ارتباط را شامل می‌شود.

"تنها لازم است به 90 درصد بچه‌ها سه بار قطره‌ی واکسن را بدهید تا شیوع بیماری متوقف شود. تعداد مبتلایان در نهایت به صفر خواهد رسید. زمانی که کار را شروع کردیم سالانه چهارصدهزار کودک به علت فلج اطفال، می‌شدند، امروز این میزان به هزار کودک در سال رسیده است. نکته‌ی خوبی که وجود دارد اینست که وقتی که کارمان با فلج اطفال تمام شود، دستمان باز خواهد بود تا به سراغ مالاریا و سرخک برویم."

البته گیتس قدیس نیست. زمانی که در مایکروسافت بود، به عنوان مدیری شناخته می‌شد، که با استفاده از سلطه‌ی مایکروسافت در بازار رقبای کوچکتر را کنار می‌زند. با این وجود، برعکس طمع شدید در دهه‌ی نود میلادی، او و همسرش این روزها بخشندگی را به اوج رسانده‌اند و به الگویی برای سایر میلیاردرها برای شرکت در کارهای بشردوستانه تبدیل شده‌اند. وارن بافت، سرمایه‌گذار بزرگ، تاکنون 17.5 میلیارد دلارش را از طریق بنیاد گیتس صرف امور خیرخواهانه کرده است.

فرزندان بیل و ملیندا گیتس هرگز طعم فقر را نخواهند چشید. شاید مولتی میلیاردر نشوند، اما حتی با وجود آنکه بیل و ملیندا بخش اعظم ثروت را به بنیاد خیریه اختصاص داده‌اند، باز هم به هریک از بچه‌ها چیزی در حدود یک میلیارد دلار خواهد رسید.

گیتس توضیح می‌دهد: "بخش عمده‌ی ثروتم، در حدود 95 درصد آن، به بنیاد خیریه‌ام خواهد رسید، که کل آن پول را در طول بیست سال پس از مرگ ما صرف امور خیریه خواهد کرد."

آیا این همه بذل بخشش مبنای اعتقادی دارد؟

گیتس جواب می‌دهد: "ربطی به دین و مذهب خاصی ندارد؛ بلکه به شرافت انسانی و برابری باز می‌گردد. یک قانون طلایی وجود دارد و آن این است که زندگی همه به یک اندازه ارزشمند است و ما باید با مردم چنان رفتار کنیم که دوست داریم با خودمان رفتار شود."
تاریخ: 25 اسفند 1392برچسب:,
ارسال توسط
تاریخ: پنج شنبه 3 بهمن 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور
تاریخ: دو شنبه 30 دی 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

 

  ادامه مطلب و ببینید...

 ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 21 دی 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

دیگر نه "شلوار پاره" نشانه ی "فقر" است ....

نه "سکــوت" علامت "رضــایت"....


دنــیـــــــــــــــای غـــریـبـیــست


ارزشـــــــــــها "عـــــــــــــــــــوض" شـده اند


و "عـــــوضــــــــــی هــا"، بــا ارزش....
تاریخ: شنبه 14 دی 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

عکس های ایران قدیم

میدان توپخانه تهران – سال ۱۳۳۲
عکس های ایران قدیم

تیم ملی فوتبال ایران – سال ۱۳۳۰
عکس های ایران قدیم

از قدیمیترین عکسهای تهران – سال ۱۲۵۰
عکس های ایران قدیم

یک خانواده ایرانی در دوران قاجار
عکس های ایران قدیم

درخت چنار – امام زاده صالح تهران در دوران قاجار
عکس های ایران قدیم

تجریش – سربند – سال ۱۳۴۰
عکس های ایران قدیم

اداره پست طهران قدیم – سال …
عکس های ایران قدیم

خیابان لاله زار تهران – سال ۱۳۴۰
عکس های ایران قدیم

به توپ بستن یک مجرم – دوران قاجار
عکس های ایران قدیم

سالن کشتی در ایران قدیم
عکس های ایران قدیم

میدان امام حسین تهران قدیم با اتوبوس های ۲ طبقه
عکس های ایران قدیم

آب آشامیدنی در تهران قدیم
عکس های ایران قدیم

لیست قیمت غذاهای یک رستوران – سال ۱۲۷۰
عکس های ایران قدیم
تاریخ: دو شنبه 9 دی 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

ته رو tahroo  : صورت

 رونجوک : موریانه

;کربسوک : مارمولک

په خلpekhal: خراش کشیدن با ناخن بر روی صورت

خو گوشی  khov goshii: سیلی بر صورت نواختن

خفهkhofa: سرفه

خولkhŪl: دودکش .سوراخ وسط خانه هایی که با خشت و گل می گذاشتن

خفتیkhafti: گردن بند

دل اندر وا: نگران

اوگردو : ملاقه بزرگ

دولخdŪlakht: گرد و خاک شدید

دأهولdahŪl: مترسک

 ره زینه: راه پله ای برای رفتن به طبقات بالاتر نردبان

لو جوشی: آفت دهان

دمدولdamdŪl: مه

ج لنگ : بوته هندوانه

ریجّهreija: بند ، طنابی که روی آن لباس های شسته را می اندازند تا خشک شود – نخی که بنا ها در تراز کردن دیوار به کار می برند

دَبر: در + بر( بر= تن ) بر تن کردن

بوک : گونه ، صورت

الو : آتش

تَپ : کتک

  هوکچه: سکسکه

وخِه : فعل امر بر خیز { جمع : وخِزِن = برخیزید

زردیکzardik: یرقان

نردوو: نردبان

زلوzalŪ: زالو

   امبو : نوعی ظرف

سیواsivā: جدا

کته کلاس: سوسماربزرگ  ,نوعی مار مولک سیاه

لِنگ : پا ، لنگه نیز معنی میدهد لنگ کفش

شَوshow : شب { اِمشو: امشب ، پَرَیشَو: پریشب }

 حشه دو دو : سوسک

کُرِک: مرغ کُرچ ،

بابا میر : بابا بزرگ

غربیلgharbiel : غربال

مندیل mendiill: عمامه ، شال سر مردان که بر روی کلاهی قرص بر سر پیچیده می شود

لیسک liisk: لخت و عریان

دلنگو delengoo: آویزان

ن زه: ناخن         

دلُمک: عنکبوت                      

بکbak  :قورباغه

بابا میر : بابا بزرگ               

بی بی : مادر بزرگ

منج: زنبور                  

 
تاریخ: شنبه 7 دی 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

 

چند قدم مانده به یلدا.
به شبی خاطره انگیز وبلند.
به سپیدی.
به زمستان.
و اناری که دلش قصه ی یک رنگی است.
یلدای دلتان شاد و پرنور باد.
یلدا نزدیک است ،
بگذاریم هر چه تاریکی هست،
هرچه سرما و خستگی هست تا سحر از وجودمان رخت بربندد.

***دلتان دریایی *** شادی تان یلدایی ***
تاریخ: چهار شنبه 27 آذر 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

نامت چه بود؟
آدم

فرزند؟
من را نه مادری نه پدری، بنویس اولین یتیم خلقت

محل تولد؟
بهشت پاک

اینک محل سکونت؟
زمین خاک

آن چیست بر گرده نهادی؟
امانت است

قدت؟
روزی چنان بلند که همسایه خدا،اینک به قدر سایه بختم به روی خاک

اعضاء خانواده؟
حوای خوب و پاک ، قابیل خشمناک ، هابیل زیر خاک

روز تولدت؟
روز جمعه، به گمانم روز عشق

رنگت؟
اینک فقط سیاه ، ز شرم چنان گناه

چشمت؟
رنگی به رنگ بارش باران ، که ببارد ز آسمان

وزنت ؟
نه آنچنان سبک که پرم دئر هوای دوست … نه آ نچنان وزین که نشینم بر این خاک

جنست ؟
نیمی مرا ز خاک ، نیمی دگر خدا

شغلت ؟
در کار کشت امیدم

شاکی تو ؟
خدا

نام وکیل ؟
آن هم خدا

جرمت؟
یک سیب از درخت وسوسه

تنها همین ؟
همین

!!!!

حکمت؟
تبعید در زمین

همدست در گناه؟
حوای آشنا

ترسیده ای؟
کمی

ز چه؟
که شوم اسیر خاک

آیا کسی به ملاقاتت آمده؟
بلی

که؟
گاهی فقط خدا

داری گلایه ای؟
دیگر گلایه نه؟، ولی…

ولی چه ؟
حکمی چنین آن هم یک گناه!!؟

دلتنگ گشته ای ؟
زیاد

برای که؟
تنها خدا

آورده ای سند؟
بلی

چه ؟
دو قطره اشک

داری تو ضامنی؟
بلی

چه کسی ؟
تنها کسم خدا

در آ خرین دفاع؟

می خوانمش که چنان اجابت کند دعا

.................................................

 

 تولد انسان روشن شدن کبریتی است

و

 مرگش خاموشی آن!

بنگر در این فاصله چه کردی؟!!

گرما بخشیدی...؟!

یا

   سوزاندی..


---------------------------------------------------------------------------

دل خوش از آنیم که حج میرویم/ غافل از آنیم که کج میرویم

کعبه به دیدار خدا میرویم ! او که همینجاست کجا میرویم ؟

حج بخدا جز به دل پاک نیست/شستن غم از دل غمناک نیست

دین که به تسبیح و سر و ریش نیست
هرکه علی گفت که درویش نیست

صبح به صبح در پی مکر و فریب/ شب همه شب گریه و امن یجیب

 

 ----------------------------------------

وحشتناکترین شکنجه‌های قرون وسطایی

دوران قرون وسطی یکی از ظالمانه ترین مقاطع در تاریخ بشر بشمار می‌آید؛ دورانی که با خلاقیّت در شکنجه و ابزار شکنجه شناخته می‌شود. در اینجا 10 تا از ترسناک ترین ابزار شکنجه را که در طول این دوران ساخته شده اند، معرفی می‌کنیم


10. گاو برنجی

قربانی را درون گاوی برنجی قرار داده و می‌بستند؛ سپس آتشی زیر آن روشن می‌کردند. آنقدر این ظرف فلزی را گرم می‌کردند تا به رنگ زرد گرم در آید. این امر باعث می‌شد تا قربانی پخته و جان خود را از دست دهد.

9. پرچه اسپانیایی
وسیله ای بسیار ساده است که برای جدا کردن پوست قربانی از بدنش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با توجه به شکل آن، هیچ ماهیچه یا استخوانی از پاره شدن در امان نمی‌ماند. قربانی را برهنه می‌کردند، و او را می‌بستند تا کاملا بی دفاع شود. سپس شکنجه گر ها، عمل ناقص کردن قربانی را آغاز می‌کردند (گاهی در معرض دید عموم). کار خود را معمولا از پاها شروع کرده و به آهستگی به سمت پشت، سینه، گردن و در نهایت صورت می‌رسیدند


8. صندلی اسپانیایی

برای شکنجه، صندلی های مختلفی وجود دارد. تمامی‌ آنها در یک زمینه مشترک هستند: وجود میخ هایی که پشت، زیر دست، زیر پا، و نشیمن گاه، را می‌پوشاند. تعداد میخ ها در یکی از صندلی ها، بین 500 تا 1500 عدد در متغییر بود. برای آنکه قربانی نتواند حرکت کند، مچ های او را به صندلی می‌بستند؛ در یکی از مدل ها، دو وزنه را به بازوها وصل می‌کردند تا با پایین کشیدن دست ها، میخ ها در بدن قربانی فرو رود و درد او را بیشتر نماید. در برخی از مدل ها، دو سوراخ در زیر صندلی ایجاد می‌کردند تا شکنجه گر اگر احساس می‌کرد که قربانی هوشیار است، با استفاده از زغال، بدن او را شدیدا بسوزاند
7. له کننده سر
این وسیله، به طور گسترده در دوران قرون وسطی مورد استفاده قرار گرفته است، بخصوص در دوران تفتیش عقاید. چانه را بر روی نوار پایینی و سر را در زیر درپوش فوقانی قرار می‌دادند. شکنجه گر به آهستگی پیچ را می‌چرخاند تا نوار پایینی و درپوش به یکدیگر نزدیک شوند. این امر به آسانی موجب له شدن سر می‌شد. ابتدا دندان ها درون فک خرد می‌شد؛ سپس قربانی به آرامی‌ و دردی وحشتناک، جان خود را از دست می‌داد. البتّه پیش از آن، چشمهایش در حدقه فشرده و له می‌شد
 

6. گلابی غمگین

وسیله ای گلابی شکل که درون مهبل یا مقعد قربانی قرار داده می‌شود؛ مهبل برای زنان، مقعد برای همجنسگرایان، و دهان برای دورغگویان و کفرگویان. این وسیله شامل چهار برگ است که به آرامی‌ از یکدیگر جدا می‌شوند؛ همان طور که شکنجه گر پیچ بالای وسیله را می‌چرخاند. این به تصمیم شکنجه گر بستگی دارد تا تنها پوست را پاره نماید یا گلابی را به حداکثر اندازه خویش برساند و قربانی را ناقص نماید


5. راک (نوعی وسیله شکنجه که از چند سیخ یا میله نوک تیز تشکیل شده است)
راک وسیله ای است که برای جابه جا کردن هر یک از مفاصل بدن قربانی طراحی شده است. طناب هایی را به مچ دست و قوزک های پای قربانی وصل می‌کنند و سپس بدن قربانی را در جهت های مخالف می‌کشند؛ این کار با چرخش غلطک هایی انجام می‌گیرد که در چهار سوی وسیله قرار دارند. اگر از من سوال کنید، می‌گویم روش مناسبی برای تسکین کمردرد است. البتّه، درد ناشی از این جابه جایی های متعدد خود داستانی دیگر است

4. لوله تمساح
قربانی در داخل لوله ای قرار داده می‌شد که به اندازه کافی برای ورود فرد کافی بود. لوله، که میخ هایی نوک تیز به شکل دندان های تمساح داشت. و به آرامی‌ فشرده می‌شد تا قربانی را بی حرکت نماید. شکنجه گر تنها می‌توانست صورت و پاهای قربانی را ببیند. با کمک کربن و آتش موجود زیر لوله، شکنجه گر به تدریج لوله را گرم می‌کرد تا قربانی یا اعتراف نماید و یا جان خود را از دست دهد


3. گهواره یهودا
گهواره یهودا، یکی از وحشتناک ترین شکنجه های دوران قرون وسطی محسوب می‌شد؛ قربانی را بر روی صندلی به شکل هِرم قرار می‌دادند پاهای قربانی را به یکدیگر می‌بستند، طوری که با حرکت یک پا، پای دیگر نیز مجبور به حرکت می‌شد- و این رنج وارده را افزایش می‌داد. انتهای مثلثی شکل گهواره یهودا را در مقعد یا مهبل قربانی قرار می‌دادند. این شکنجه می‌توانست ادامه یابد، از چند ساعت تا چند روز2. الاغ اسپانیایی

وسیله ای که از یک صفحه برش اصلی با تیغه ای است که در بالای آن می‌باشد و به دو میله متصل شده است؛ قربانی را برهنه کرده و با پاهایی باز از هم بر روی صفحه قرار می‌دهند، گویی فرد سوار بر الاغ است. و تعداد زیادی وزنه به پاهای او وصل می‌کردند. رنج قربانی را می‌توانستند با وزنه های سبک یا سنگین تر تنظیم نمایند
 

1. سلاخی

در یک مدل از شکنجه از نوع سلاخی، بازوهای قربانی را به یک قطب در بالای سرش می‌بستند و در همین حال پاهای او از زیر می‌بستند. سپس بدن او را کاملا برهنه می‌کردند و شکنجه گر، با کمک یک چاقوی کوچک، پوست قربانی را به آرامی‌ از بدنش کنده و جدا می‌کرد. در اغلب موارد، شکنجه گر پوست صورت را در ابتدا می‌کَند، و به آرامی‌کار خود را ادامه می‌داد تا به پاهای قربانی می‌رسید. بیشتر قربانیان پیش از آنکه شکنجه گر حتّی به کمر آنها برسد، جان خود را از دست می‌دادند 
در صورتی که تصاویر باز نمی شود یا لینک شما کار نمی کند کند به دلیل قرار گرفتن ایمیل در پوشه اسپم است برای رفع این مشکل ابتدا دکمه D و سپس عدد 0را بزنید حالا به قسمت inbox رفته و ایمیل را مشاهده کنید

 
تاریخ: شنبه 5 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور
X

 

(Lennart Nilsson)
دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد. این تصاویر باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم.
اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)
اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)
 
تخمک
تخمک
 
یه قرار ملاقات... اما نه معمولی!
یه قرار ملاقات... اما نه معمولی!
 
لوله فالوپ
لوله فالوپ
 
دو اسپرم در تماس با تخمک
دو اسپرم در تماس با تخمک
 
اسپرم برنده!
اسپرم برنده!
 
اسپرم
اسپرم
 
روز پنجم-ششم
روز پنجم-ششم
 
روز هشتم. جنین به دیوار رحم چسبده است.
روز هشتم. جنین به دیوار رحم چسبده است.
 
مغز جنین شکل می گیرد.
مغز جنین شکل می گیرد.
 
روز 24ام. بعد از 18 روز قلب شروع به شکل گیری می کند. می دانیم که جنین یک ماه هیچ استخوانی ندارد.
روز ۲۴ام. بعد از ۱۸ روز قلب شروع به شکل گیری می کند. می دانیم که جنین یک ماه هیچ استخوانی ندارد.
 
4 هفته
4 هفته
 
4-5 هفته
4-5 هفته
 
هفته پنجم: تقریبا 9 میلی متر. به وضوح صورت جنین با سوراخ چشم و بینی و دهان مشخص است.
هفته پنجم: تقریبا ۹ میلی متر. به وضوح صورت جنین با سوراخ چشم و بینی و دهان مشخص است.
 
40 روز بعد.
40 روز بعد.
 
40 روز بعد.
هفته هشتم. جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند.
 
هفته هشتم. جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند.
هفته دهم. پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.
 
هفته دهم. پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.
هفته شانزدهم. جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند.
 
هفته شانزدهم. جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند.
شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.
 
شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.
هفته هجدهم. ابعاد تقریبا ۱۴ سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند.
 
هفته هجدهم. ابعاد تقریبا 14 سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند.
هفته نوزدهم.
 
هفته نوزدهم. هفته بیستم. تقریبا 20 سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند.
هفته بیستم. تقریبا ۲۰ سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند.
 
هفته بیست و چهارم
هفته بیست و چهارم
 
هفته بیست و ششم
هفته بیست و ششم
 
6 ماه بعد. جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود
6 ماه بعد. جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود
 
هفته 36 ام. نوزاد چهار هفته دیگر دنیا بیرون را خواهد دید.
هفته ۳۶ ام. نوزاد چهار هفته دیگربه دنيا خواهدامد.
 
 تاریخ: سه شنبه 1 مرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

دعای روز اول 

دعاى روز اوّل :اَللّهُمَّ اجْعَلْ صِیامى فیهِ صِیامَ الصّاَّئِمینَ وَقِیامى فیهِ

خدایا قرار ده روزه ام را در این ماه روزه روزه داران واقعى و شب زنده داریم را

قیامَ الْقاَّئِمینَ وَنَبِّهْنى فیهِ عَنْ نَوْمَةِ الْغافِلینَ وَهَبْ لى جُرْمى فیهِ

نیز همانند شب زنده داران و بیدارم كن در آن از خواب بیخبران و جنایتم را بر من ببخش

یا اِلهَ الْعالَمینَ وَاعْفُ عَنّى یا عافِیاً عَنِ الْمُجْرِمینَ اى معبود جهانیان و درگذر از من اى درگذرنده از جنایتكاران
تاریخ: چهار شنبه 19 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور


 

 

موضوع انشاء: يك لقمه نان حلال

نان حلال خيلي خيلي خوب است. من نان حلال را خيلي دوست دارم. ما بايد هميشه دنبال نان حلال باشيم. مثل آقا تقي. آقاتقي يك ماست‌بندي دارد. او هميشه پولِ آبِ مغازه را سر وقت مي‌دهد تا آبي كه در شيرها مي‌ريزد و ماست مي‌بندد حلال باشد. آقا تقي مي‌گويد: آدم بايد يك لقمه نان حلال به زن و بچه‌اش بدهد تا فردا كه سرش را گذاشت روي زمين و عمرش تمام شد، پشت سرش بد و بيراه نباشد.
دايي من كارمند يك شركت است. او مي‌گويد: تا مطمئن نشوم كه ارباب رجوع از ته دل راضي شده، از او رشوه نمي‌گيرم. آدم بايد دنبال نان حلال باشد. دايي‌ام مي‌گويد: من ارباب رجوع را مجبور مي‌كنم قسم بخورد كه راضي است و بعد رشوه مي‌گيرم!
007.jpg
عموي من يك غذاخوري دارد. عمو هميشه حواسش است كه غذاي خوبي به مردم بدهد. او مي‌گويد: در غذاخوري ما از گوشت حيوانات پير استفاده نمي‌شود و هر چه ذبح مي‌كنيم كره الاغ است كه گوشتش تُرد و تازه است و كبابش خوب در مي‌آيد. او حتماً چك مي‌كند كه كره الاغ‌ها سالم باشند وگرنه آن‌ها را ذبح نمي‌كند. عمويم مي‌گويد: ارزش يك لقمه نان حلال از همه‌ي پول‌هاي دنيا بيشتر است!! آدم بايد حلال و حروم نكند. عمو مي‌گويد: تا پول آدم حلال نباشد، بركت نمي‌كند. پول حرام بي‌بركت است.
من فكر مي‌كنم پدر من پولش حرام است؛ چون هيچ‌وقت بركت ندارد و هميشه وسط برج كم مي‌آورد. تازه يارانه‌ها را خرج مي‌كند و پول آب و برق و گاز را نداريم كه بدهيم. ماه قبل گاز ما را قطع كردند چون پولش را نداده بوديم. ديشب مي‌خواستم به پدرم بگويم: اگر دنبال يك لقمه نان حلال بودي، پول ما بركت مي‌كرد و هميشه پول داشتيم؛ اما جرأت نكردم. اي كاش پدر من هم آدم حلال خوري بود!!!تاریخ: 9 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط

خوشبختي ما در سه جمله است تجربه از ديروز، استفاده از امروز،
اميد به فردا 
ولي ما با سه جمله ديگر زندگي مان را تباه مي کنيم
حسرت ديروز ، اتلاف امروز ، ترس از فرداتاریخ: 9 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط

مدفن شماری از ۱۲۴۰۰۰ پیامبری که مسلمانان بر مبعوث شدن آن‌ها از سوی الله معتقدند، در ایران قرار دارد. در ایران این مکان‌های جزو بی‌شمار مکان‌های زیارتی به شمار می‌آیند.

به گفته مدیرکل هیات‌های امناء بقاع متبرکه و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه ایران در کشور ایران در ۱۵ استان کشور ۳۳ پیامبر و انبیای الهی ....

 ادامه مطلب...
تاریخ: 7 شهريور 1391برچسب:,
ارسال توسط
به گزارش«شیعه نیوز» آتی نیوز نوشت : این کفن هنگامی که حضرت مسیح درگذشت بر روی پیکر وی قرار گرفته بود.

 

این کفن قرار است امروز در کلیسای سن ژان باتیست تورینو در معرص دید مردم قرار گیرد
عسکبرداری با اشعه ایکس از این کفن موجب ظهور چهره مردی بر روی آن شده بود.

 

بقيه در ادامه مطلب.....

 ادامه مطلب...
تاریخ: 31 مرداد 1391برچسب:,
ارسال توسط

دعاهای روزانه ماه مبارک رمضان

 

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان   دعای روز اول ماه مبارک رمضان
دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان   دعای روز سوم ماه مبارک رمضان  
دعای روز ششم ماه مبارک رمضان   دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان  
دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان   دعای روزهفتم ماه مبارک رمضان  
دعای روز دهم ماه مبارک رمضان   دعای روز نهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان   دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان   دعای روزسیزدهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان   دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان   دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان   دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان  
دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان   دعای روز بیست ویکم ماه مبارک رمضان  
دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان   دعای روزبیست و سوم ماه مبارک رمضان  
دعای روز بیست وششم ماه مبارک رمضان   دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان  
دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان   دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان  
دعای روز  سی ام ماه مبارک رمضان   دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان  

 


 ادامه مطلب...
تاریخ: 7 مرداد 1391برچسب:,
ارسال توسط

روستاي «كوسه هجيج» پاوه با 170 خانوار جزو پاك ترين روستاي كشور به شمار مي رود و ساكنان روستا از مواد مخدر و دخاني استفاده نمي‌كنند. به گزارش فارس، براي نخستين بار در كشور روستاي «كوسه هجيج» در شهرستان پاوه در استان كرمانشاه به عنوان اولين روستاي پاك به سازمان ملل معرفي مي‌شود.

قرار است به زودي جشن پاكي اين روستا با حضور مسئولان كشوري و سازمان ملل برگزار شود.

روستاي ما هم ميتونه پاك ترين روستاي كشور باشه!!!!!

 

تاریخ: 3 مرداد 1391برچسب:,
ارسال توسط


مناطق رویایی


این هتل عجیب که شبیه به یک کوه ساخته شده در پاتاگونیا ، شیلی واقع شده است. داشتن آبشار بسیار زیبا و پل های معلق چوبی روی آن جلوه خاصی به این هتل داده است و این حس را به مسافرانش القا میکند که گویی در سرزمین دیگری بسر میبرند. 


ادامــــه عکسها در ادامه مطلب ....

 

 

 ادامه مطلب...
تاریخ: 11 خرداد 1391برچسب:,
ارسال توسط

  http://publicrelations.tums.ac.ir/images/news/2091_891.jpg

 

التماس دعاي مخصوص...

ادامه مطلب را حتما بخوانيد..ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 4 خرداد 1391برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

00005178 medium عکس‌های تاریخی ایران  – 1950 1955

بقيه در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
تاریخ: دو شنبه 11 ارديبهشت 1391برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

www.sohagroup.com

بقيه در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
تاریخ: دو شنبه 21 فروردين 1391برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

جناب مهدي آقاي درويش باسلام

از زحمات بي دريغ جنابعالي درجهت آباداني وعمران روستاي موسيرز

كه وافعاچشمگير وقابل تحسين است بي نهايت سپاسگزارم از خداوند بزرگ 

آرزوي سلامتي وتوفيق وسربلندي شما وخانواده محترم را آرزومندم

حاجي زاده
تاریخ: 5 فروردين 1391برچسب:,
ارسال توسط

 

 بقيه در ادامه مطلب ....ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 23 اسفند 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

پيشاپيش فرارسيدن سال نو شمسي رابه كليه همشهريان عزيز وگرامي

 درهر كجاي ميهن پهناور اسلاميكه هستند تبريك عرض نموده وسالي

خوب پر بار همراه باسلامتي وسعادت براي همگان آرزومندم


حاجي زاده
تاریخ: 20 اسفند 1390برچسب:,
ارسال توسط

 

ضمن عرض سلام خدمت هم ولایتی های عزیز وگرامیم  آرزومیکنم هرجای کشورپهناورایران که هستیددرصحت وسلامتی بسربرده وایام بکامتان باشد.

اینجانب کوچک همه شمامهدی درویش بعنوان خدمتگزارشمادردهیاری آماده شنیدن نظرات وپیشنهادات سازند ه شما درجهت عمران وآبادانی زادگاه زیباودوست داشتنیمان موسیرزهتستم.به امیددیدارشماعزیزان درعیدنوروز1391
تاریخ: 12 اسفند 1390برچسب:,
ارسال توسط

دریای عجیبی که 2مرتبه در قرآن از آن یاد شده


در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توانید در سجیه دید، این شمالی ترین شهر دانمارکیهاست، جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم میپیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این راستا بوجود می آید.
 
[تصویر: aqaq45.jpg]در ادامه مطلب كامل بخوانيد...ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 2 اسفند 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

 


چه افرادی بیشتر از همه سرما می خورند؟

 

آیا می دانید چه کسانی در فصول سرد سال بیشتر سرما می خورند؟

 بقيه در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 23 بهمن 1390برچسب:,
ارسال توسط

چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی

امام

 صادق (ع) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

 ادامه مطلب...
تاریخ: جمعه 10 بهمن 1390برچسب:,
ارسال توسط


غار حرا ( جهت دريافت و نمايش بر روي عكس كليك كنيد)

دانلود


مسجد النبي( جهت دريافت و نمايش بر روي عكس كليك كنيد)

 
تاریخ: دو شنبه 10 بهمن 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

سخـن حکیـمانه زیبا از بـزرگان

 

1 .آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند

 

ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 29 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط

 

چه مسایلی را نباید به همسرتان بگویید؟!

 

افرادی كه در تعاریف خود ، صحبتهای شان اغراق میكنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل میشوند ، افرادی هستند كه اعتماد به نفس كمی به خود دارند ، با این كار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند .

 ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 28 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط

باهم بیا دعا کنیم ،خدامونو صدا کنیم ،که اسمون بباره فراوونی بیاره ،ازش بخوایم برامون سنگ تموم بذاره راههای بسته واشه هیچکی غریب نباشه ،صورت و شکل هیچکس مردم فریب نباشه ،شفا بده مریض و خط بزنه ستیزو رو هیچ دیوار و بومی نخونه جغد شومی ،دعا کنیم رها شن اونا که توی بندن از بس نباشه نا اهل زندونا رو ببندن ،خودش میدونه داره هر کسی آرزویی ،این باشه ارزومون ،نریزه ابرویی.
تاریخ: یک شنبه 25 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

قیمت بالای زعفران موجب شده که این ماده در معرض تقلب های زیادی قرار گیرد. زعفران از پرچم گل های گیاه آن تهیه می شود که معمولاً رنگ گرده های آن زرد، قرمز ارغوانی و قرمز نارنجی است که به سادگی از پرچم جدا می شود و این ویژگی کمتر در سایر گیاهان مشاهده می گردد.ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 24 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

www.zangooei.ir

در ادامه مطلب  بهترینها را مشاهده کنید ....ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 22 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط

 

چاي سبز
سلام . من خيلي از مصرف چاي سبز نفع بردم و براي همين اين مطلب رو از اينترنت جمع و جور كردم و گذاشتم اينجاادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 21 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط

ایا میدانید هر فرد بطور متوسط یک سوم عمر خود را در خواب می‌‌گذراندادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 10 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

شرایط دعا كردن

اول : اعتراف به گناهان ؛ دوم : شكر نعمت ها؛ سوم : صلوات بر محمد و آل محمد؛ چهارم : دعا كردن و حاجت خواستن ؛ پنجم : صلوات بر محمد و آل محمد.ادامه مطلب...
تاریخ: 10 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط

 

 

 
ادامه مطلب...
تاریخ: 7 دی 1390برچسب:,
ارسال توسط