روستاي موسيرز
آشنايي با روستاي موسيرز

سایت علی فرزانه پور

 

انا لله و انا الیه راجعون 

«و هرازگاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی،جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید»

درگذشت  مرحومه مغفوره شادروان

       
       

«حاجيه خانم صغري غلامي(عمه حسين) 

بامداد شنبه مورخه 90/09/13  مصادف با هشتم محرم ندای حق را لبیك گفت.


ضمن عرض تسلیت بمناسبت درگذشت این مرحومه به اطلاع دوستان و آشنایان می رساند مراسم ترحیم به همین مناسبت در تاريخ : 13 و90/09/14  صبح و عصر در مسجد جامع روستای موسيرز برگزار می گردد.

از كلیه دوستان و همشهریان دعوت می شود شركت نمایند.

شادي روحش صلوات

 
تاریخ: یک شنبه 13 آذر 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پورادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 14 آبان 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

درسته كه جوونا از اين روستا ميرن ولي اين دليل نميشه كه بر نگردن به روستا .الحمدالله بعضي از جونا  تو اين فكرن كه بازنشسته كه شدن از شهرستان بيان و تو روستا زندگي كنن و اين خيلي انگيزه خوبيه چون باعث آبادي روستا ميشه و هر كي كه اين فكرو ميكنه از الان براي خودش خونه ميسازه و روستارو به سمت نوسازي گرايش ميده .

اينم چند تا عكس از ساخت و ساز خونه بوسيله جوانان روستا (البته اين خونه علي حاجيزاده ميباشد )

 
تاریخ: شنبه 14 آبان 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

يادش بخير يه روزي اينجا مراسم تكيه و عزاداري امام حسين بود.محرم كه ميشد بچه ها با شوق زياد ديواراي حسينيه رو كه الان چيزي ازش نمونده رو  با پارچه مشكي و پرچم يا حسين سياه پوش ميكردن .چه روزاي خوبي بود .واقعا يادش بخير و چه خوبه از صاحب اين خانه خانم صغري غلامي (عمه حسين ) يادي بكنيم .عمه كه مسنترين و پيرترين فرد روستا است الان بعلت نداشتن اولاد و از كارافتادگي در خانه سالمندان گناباد بسر ميبره و چه خوبه هر وقت گذرمون به اونجا افتاد يه سري به اوناهم بزنيم.
تاریخ: شنبه 14 آبان 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

 

متاسفانه بازهم به دليل كوچ جوانان به شهرستانها در اثر خشكسالي جمعيت دبستان فضيلت روستا به شدت در حال كاهش مي باشد به طوري كه در سال تحصيلي جديد (مهر ماه90)جمعيت كل دانش آموزان  مدرسه حداكثر به 4 نفر خواهد رسيد.
تاریخ: دو شنبه 21 شهريور 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

                                     

 
تاریخ: سه شنبه 15 شهريور 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

متاسفانه با وجود امكانات بهتر نسبت به قبل مشاهده ميشود كه بازهم جوانان اين روستا براي گذراندن زندگي خود و امرار معاش به شهرهايي از قبيل تهران و مشهد و.. سفر ميكنند آمار نشان ميدهد هم اكنون بيش از نيمي از جمعيت روستا در تهران زندگي ميكنند و يك سوم آن در مشهد و گروه كثيري در گناباد .البته بازهم ميتوان اين كوچ ها و خالي شدن از سكنه روستا را به گردن خشكسالي انداخت چون واقعا در سالهاي اخير داد مردم را دراورده و همه به نوبه خود گله مند از اين اوضاع بوجود آمده هستند .

از طرفي ديگر به قول قديمي غريب رفتني و پير مردني .افرادي كه در روستا هستند ميانگين سنشان بين 60تا70 سال ميرسد و اين نشان ميدهد كه روستا رو به فرسودگي است همين چند روز پيش فردي بسيار دوست داشتني و پدري مهربان  بنام علي دلبر از بين ما  پر گشود .روحش شاد

درخواست ياري:انتظار ميرود از مسئولين شهرستان در اين رايبطه نهايت سعي و تلاش خود را در بهبودي روستاهاي گناباد بخصوص موسيرز نمايند .
تاریخ: شنبه 21 خرداد 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

 

به حمدالله ارديبهشت امسال جمعي از اهالي روستا عازم زيارت خانه خدا شدند.

 


 بقيه عكسها در ادامه مطلبادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 19 خرداد 1390برچسب:,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

با توجه به گفته چندي از اهالي روستا در خصوص كم آبي و خشكسالي ،تابستان امسال يكي از گرمترين و خشك ترين سالهاي چند دهه اخير ميباشد به طوري كه  در بررسي كه بعمل آمد مشخص شد كه زميني كه در هر 15 روز  آبياري ميشود (مدار15) امسال بايد راس 10 روز آبياري شود زيرا امكان خشك شدن نهال هاي تازه تر و جوانتر مي باشد .اين خشكسالي باعث بوجود آمدن افتهايي از قبيل كرم سرشاخه خوار و يا كرم ميوه كه بيشتر در ميوه هايي از قبيل گيلاس و زردآلو و آلبالو يافت مي شود شده است.
تاریخ: پنج شنبه 19 خرداد 1390برچسب:خشكسالي در روستا موسيرز,
ارسال توسط اصغر فرزانه پور

آرشیو مطالب
امکانات جانبی

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 44
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته : 48
بازدید ماه : 504
بازدید کل : 168991
تعداد مطالب : 192
تعداد نظرات : 581
تعداد آنلاین : 1

Alternative content